Хмарні сервіси






Як влаштована система хмарного зберігання даних?

 Якщо Ваші дані зберігаються в «хмарі» - це означає, що вони зберігаються не на Вашому комп'ютері, а на сервері. Ви можете завжди отримати доступ до Ваших даних з комп'ютера або мобільного пристрою, можете синхронізувати файли між різними пристроями, і зробити їх доступними лише певним учасникам.

          Зберігання даних в хмарі має ряд переваг: 

·         Всі Ваші дані доступні з будь-якого місця, де є доступ в Мережу.  
·         Вам не потрібно хвилюватися, що Ви забудете флешку вдома.  
·         Можна почати роботу над документом на роботі, а закінчити її вдома, не копіюючи при цьому файли з одного пристрою на інший.  
·         Резервне копіювання.  
·         Навіть якщо з вашим комп'ютером вдома або на роботі щось трапиться, Ваші файли в хмарі залишаться на місці.  
·         Хмарні системи пропонують більше місця для зберігання даних, ніж Ви можете отримати, користуючись флеш-драйв або зовнішній
·         м жорстким диском.  
·         Спільний доступ. Ви можете надати іншим користувачам доступ до Ваших файлів. Кілька користувачів можуть одночасно бачити один файл, і навіть редагувати його.


Як вчителі можуть використовувати хмарні сховища даних у своїй роботі?  

·         Зберігати документи та навчальні матеріали, до яких батьки і учні можуть мати доступ.  
·         Зберігати архіви планів уроків, відомостей та інших документів, які Ви боїтеся втратити.  
·         Разом з іншими викладачами працювати над навчальними планами або спільними проектами.  
·         Створювати навчальні матеріали вдома, а потім відправляти їх в хмару, щоб мати до них доступ з робочого комп'ютера.

Як учні можуть використовувати хмарні сховища даних?  

Зберігати матеріали, необхідні для навчання.  
Спільно з іншими учнями працювати над проектами, як в навчальному закладі, так і вдома. Здавати роботи.  
Викладач може створити спеціальну папку, в яку необхідно буде завантажувати виконані завдання.
 Існує велика кількість систем хмарного зберігання даних. Умови їх роботи, такі як вартість зберігання файлів, надання певного обсягу безкоштовно, можливість отримати додаткове місце безкоштовно шляхом залучення інших користувачів, і обмеження на розмір збережених файлів постійно змінюються.  













З поширенням мережі Internet технології опрацювання даних зазнали чималих змін. Раніше комп’ютер без встановленого набору програмного забезпечення був звичайною купою металобрухту. З появою хмарних технологій навіть простий мобільний телефон з можливістю виходу в Мережу може допомогти вирішувати складні задачі.
Хмарні технології – це і браузерний інтерфейс поштової скриньки, і можливість створення та редагування офісних документів онлайн, і складні математичні обчислення, для яких потужності одного персонального комп’ютера недостатньо. Якщо коротко, хмарні технології − це такі технології обробки даних, в яких комп’ютерні ресурси надаються інтернет-користувачу як онлайн-сервіси.
Термін “хмарні”, що прийшов з перекладу англійської назви “cloud technology” − не зовсім вірний. Власне, дослівний переклад слова “cloud” і означає “хмара” (звідси і термін хмарні технології), однак в іншому значенні це ж слово перекладається як “розсіяний, розподілений”. Тож хмарні технології по суті є “розподіленими технологіями”, тобто опрацювання даних відбувається з використанням не одного стаціонарного комп’ютера, а розподіляється по комп’ютерах, підключених до Internet.
Вперше термін “хмарні технології” з’явився 2008 року. У документах IEEE, знаходимо наступне визначення: хмарні технології – це парадигма, яка постійно зберігає для користувача інформацію на інтернет-серверах і лише тимчасово кешується на стороні користувача.По суті, на сьогоднішній день хмарні технології − це одна велика концепція, що включає в себе багато різних понять. Це і програмне забезпечення, інфраструктура, платформа, дані, робоче місце і т.п. Найголовнішою функцією хмарних технологій є задоволення потреб користувачів, що потребують віддаленої обробки даних.
Звісно, для пересічного користувача домашнього ПК хмарні технології не є чимось таким, без чого неможливо обійтися. Однак для бізнесу хмарні технології мають суттєве значення, адже способів застосування хмарних технологій в бізнесі можна знайти безліч. Розглянемо найбільш вагому переваги застосування хмарних технологій у бізнесі.
Мабуть, основною перевагою є можливість зекономити на дорогому програмному забезпеченні. Адже не потрібно на кожен ПК працівника встановлювати дорогі офісні пакети та спеціалізовані програми обробки даних. Серед іншого, хмарні технології можуть дозволити усім працівникам фірми взагалі користуватися лише однією операційною системою, при цьому доступ до їх робочих місць відбувається за допомогою значно дешевших терміналів.
Незважаючи на очевидні переваги, концепція хмарних технологій піддається і значній критиці. Основні претензії пов’язані, насамперед, із безпекою, адже не кожному видається надійним зберігати особисті дані на віддаленому сервері.
Однак, незважаючи на всі сумніви, схоже, що хмарні технології мають значні перспективи. Доказом того, що це не тимчасове захоплення, а новий шлях розвитку високих технологій, є наступний факт: хоч би якими не були суперечності між трьома гігантами − Microsoft, Apple і Google, наскільки б не різнилися погляди їх керівників та ідеологів щодо розвитку індустрії і потреб користувачів, вони майже одночасно почали впроваджувати хмарні технології у свої розробки і вже точно не збираються відмовлятись від них у найближчому майбутньому.

Немає коментарів:

Дописати коментар